Ја украл, па ја вратил кошулата на Дарко Рундек

22 март, 20110
darko rundek

На вториот концерт во Нови Сад Дарко Рундек беше непријатно изненаден. Пред да излезе на сцена, тој забележал дека неговата омилена црна кошула ја нема. Таа некако исчезнала од соблекувалната.

Кога излегол на сцената ова непријатно искуство го споделил со многубројната публика. Но, изгледа дека и вредело да се каже. “Крадецот” на кошулата некако неприметно ја вратил кошулата на своето место, па кога Дарко влегол на паузата во соблекувалната се израдувал што неговата омилена кошула е повторно само негова.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi