Јакната на Мајкл Џексон на аукција!

7 јуни, 20110
Јакната на Мајкл Џексон на аукција!

Легендарната црвена кожена јакна, која кралот на поп музиката Мајкл Џексон ја носеше на спотот на песната “Thriller” ќе се најде на аукција кон крајот на јуни во Беверли Хилс.

Аукциската куќа која ја организира оваа аукција потврдиле дека црвено-црната кожена јакна која е карактеристика на Мајкл Џексон ќе се најде на дво дневна аукција на 25 и 26-ти јуни. Претставникот од аукциската куќа Дарен Џулијен изјавил дека се очекува јакната да биде продадена за 200.000 долари. Дел од средствата ќе бидат наменети за резерватот Шамбал.

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort - Korsan taksi -

https://finandearth.com/