Се сруши бината пред самиот настап на Дејвид Гета, концерот откажан

7 јуни, 20110
David-Guetta-LIVE-SMALL

Настапот на францускиот DJ и продуцент Дејвид Гета во Белград е откажан. Бината на која тој требал да настапи се срушила пред самиот концерт. Инцидентот се сличил за време на тонската проба, и како што јавуваат српските медиуми нема повредени. За среќа инцидентот поминал без жртви, а сеуште луѓето од организацијата не можат да си објаснат како дошло до тоа.

Траеше тонската проба, и само слушнавме крцкање и многу кратко по тоа покривот од бината се сруши. Се прополови и падна, за среќа немаше никој на тоа место и нема повредени.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma