Jude Law и Uma Thurman се приклучија кон жирито на Канскиот филмски фестивал

20 април, 20110
Uma+Thurman1

Актерите Jude Law и Uma Thurman се приклучија на друштвото од шестте избрани членови на жирито за овогодинешниот Кански филмски фестивал. Претседател на жирито е Robert De Niro, а ќе додели седум награди од 11 до 22 мај.

На листата од бројните филмови кои ќе се најдат оваа година на Cann, се и филмовите “This must be the place”, “The three of life” “We need to talk about Kevin”.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi