Триумфи на Бостон, Орландо и Далас

20 април, 20110
3

Далас ја совлада екипата на Портланд и поведе со 2:0 во победи во 1/4-финалето од плеј оффот на Западната конференција во НБА лигата.

И Бостон поведе со 2:0 против Њујорк, додека Орландо израмни на 1:1 против Атланта.

Резултати:
Бостон – Њујорк 96:93 (2:0 во победи)
Орландо – Атланта 88:82 (1:1)
Далас – Портланд 101:89 (2:0).

Извор: Спортнет

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi