Justin Bieber се приклучи кон PETA

9 мај, 20110
justin-bieber-peta-01

На само еден ден пред својот концерт во Манила, Филипини, Justin се реши да се приклучи на здружението за заштита на животните PETA. Тој е голем љубител на кучиња и ги подржува сите оние кои можат да вдомат барем едно улично куче. На рекламата на која се појавува Justin вели, животните знаат навистина да не израдуваат.

Минатата година тој зема едно куче кое беше во засолништетео за животни, и од тогаш се грижи за него. Сем не е само мое куче, тој е мојот пријател, изјавил Justin.

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi