Како да го продолжите животот со помош на секс терапија

8 јуни, 20110
seksot opusta

Сексот како анти стрес терапија. Научно е докажано дека мажите кои имале бурна ноќ, следниот работен ден го доживуваат многу порелаксирано и полесно се справуваат со стресните ситуации. Сексот смирува. Стручните лица советуваат на секс во кој има повеќе нежност.

Во борба против настинките и грипот. Заборавете на лекарствата. Доколку практикувате секс два пати неделно, вашиот имунитет значително ќе зајакне. До ова сознание дошло едно американско истражување кое потврди дека секс два пати неделно, го подобрува имунитетот за 20%.

Извор на младоста. Непотребно е да барате за било каков извор на младоста, кога го има сексот. Паровите кои практикуваат барем 4 пати секс во неделата, изгледаат 10 години помладо.

Најдобро оружје во борба против рак. Едно истражување покажа дека младите мажи, на возраст од 20 години кои имаат секс неколку пати во неделата речиси ја елиминираат можноста за појава на рак на простата.

Ја ублажува болката. Оргазмот е природен лек кој ја ублажува болката. Сексот го поттикнува лачењето на ендрофин, кој е задолжен за намалување на болката. Одлично ја намалува болката во грбот, мигрената и артритисот.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi