НБА: Далас израмни

8 јуни, 20110
dallas-mavericks-wes-2000352958

Кошаркарите на Далас го израмнија резултатот во финалната серија од плеј офот од НБА лигата на 2:2 во победи откако во четвртиот меч го совладаа Мајами со 86:83.

Најефикасен кај победникот беше Новицки со 21 поени, зад своето име забележа и 11 скока, Тери постигна 17, Мерион 16, а Чендлер 13 со 16 скока. Во екипата на Мајами Вејд постигна 32, а Бош 24 поени, додека Џејмс запре на осум.

Петтиот меч се игра во четврток навечер, повторно во Далас.

Извор: Спортнет

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma