Како Италија остана без пари?! Едноставно, Берлускони ги потроши на жени! :)

15 ноември, 20110
berluskoni

Силвио Берлускони според последната контроверзија што се појави за него е дека потрошил 3 милиони евра и тоа на жени.

Поранешниот италијански премиер потрошил 17 милиони евра на свои пријатели и соработници, а новиот претседател на италијанската влада сега ќе мора да ги враќа.

Овие 17 милиони евра Берлускони наводно ги потрошил од јануари 2007 до јуни 2008, на пријатели, соработници, коалициони партнери, персонал и на својот брат. 2,7 милиони потрошил на жените кои му се допаѓале  и уште 337.000 илјади евра за накитот кој им го подарувал.

Наводно овие податоци биле земени од банкарските сметки на поранешниот премиер. Медиумите сега прашуваат дали Берлускони парите ги давал од свој џеб или од државната каса, откако Италија се соочува со долг од 1,9 милијарди евра и банкрот.

Новиот италијански премиер Марио Монти, чија задача ќе биде да ја извлече земјата од најголемата криза по Втората Светска војна, сега че има уште една, да ги врати долговите на Берлускони.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi - betasus giriş