Најскапите папараци фотки на сите времиња

15 ноември, 20110
10

Човечката страст кон шпионирање и мешање во туѓото лично пространство на познатите ја направи работата на фотографите многу профитабилен бизнис. Ви ги претставуваме десетте најскапи папараци фотки за целата историја на постоење на овој вид фотографија.

10-то место:  Фреди Мекјури еден ден пред неговата смрт – $230 000

9-то место: Нападот на Бритни – $250 000

8-мо место: Кејт Мос како шмрка кокаин – $300 000

7-мо место: Џудит Солтис Бенетон, ќерката на Лучано Бенетон – $ 500 000

6-то место: Бебето на Гвинет Палтроу – $ 1 000 000

5-то место: Принцезата на Монако, Каролина после раводот сликана со новиот љубовник – $ 1 100 000

4-то место: Џеки Оназис гола – $ 1 200 000

3-то место: Пијаниот египетски крал Фарух – $ 1 400 000

2-ро место: Последните фотографии на Анна Никол Смит пред и по смртта – $ 1 500 000

1-во место: Првата фотографија на Дајана со нејзиниот љубовник Доди Ал-Фајед – $ 6 000 000

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi - betasus giriş