Како познатите не стареат?

28 јули, 20110
kokosova voda

Сигурно се прашувате како познатите личности успеваат да го задржат малдешкиот изглед и покрај тоа што поминале многу години од нивната младост.

Некои од ѕвездите го открија тоа, па од тогаш кокосовата вода стана хит во светот на шоубизнисот.

Најпрво Мадона ја призна својата зависност од оваа овој напиток. Таа е толку зависна од кокосовата вода што дури во компанијата која го произведува вложила 1,5 милиони долари.

Меѓу нив се и Деми Мур и Ријана. И тие исто така често го практикуваат овој пијалок, кој според многу нутриционисти е еликсир на младоста.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi