Каква штета:(. Тимошенко во притвор:(..Па немојте луѓе.. каква лепота…:(((

6 август, 20110
Msc_2009-Saturday,_14.00_-_16.00_Uhr-Dett_023_Tymoshenko

Поранешниот шеф на Владата на Украина Јулија Тимошенко мора да оди во истражен затвор, одлучил судот во Киев, објавил BBC. Доколку поранешната украинска премиерка биде прогласена за виновна, и се заканува затворска казна во траење до 10 години. Тимошенко пред судот ќе одговара за наводна злоупотреба на својата позиција како премиер. Се наведува дека Тимошенко додека била премиер на Украина се согласила на десет годишен договор за купување гас од Русија, но по многу високи цени, со што наводно ја оштетила Украинската економија.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit