Канатларовски на кормилото на Локомотив Пловдив

18 јуни, 20110
263306

Поранешниот македонски селектор, Драган Канатларовски, го превзема кормилото на бугарскиот прволигаш Локомотив Пловдив. Канатларовски на тренерската позиција доаѓа на местото на Атанас Џамбазки.

Канатларовски извесен период беше без тренерски ангажман, а според бугарските медиуми популарниот Цапар со клубот од Пловдив потпишал договор на 1+1 година.

Канатларовски и претходно седеше на клупата на Локомотив и тоа во 2008 година, од каде замина во екипата на Раднички од Крагуевац.

Извор: Спортнет

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi