Kate Middleton сама се нашминка за свадбата?

29 април, 20110
kate-middleton 3

Магазинот People ја објави веста дека принцезата Kate самата ќе се нашминка за нејзината венчавка. Ккао што пишува магазинот, таа имала приватни часови за шминкање кои и ги одржала шминкерката Arabella Preston.

Информацијата наводно е дадена од организаторот на свадбената церемонија Mark Niemierko.

Според него, Kate најдобро се чувствувала кога самате се шминка. Затоа таа имала интензивни часови за да научи како правилно да се нашминка.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi