Кејт и Вилијам нема да одат на свадба кај принцот Алберт

20 јуни, 20110
princ albert

На 1 јули принцот Алберт и неговата избраничка Шарлен Витсток ќе го кажат судбоносното ДА. Тие најавиле дека граѓанските должности ќе ги направат на 1 јули, а следниот ден ќе се венчаат пред олтар, на отворено. Замислата е потоа да следи двочасовен концерт, забава на која ќе присуствуваат 15.000 гости.

Како дел од гостите кои ќе присуствуваат се Карл Лагерфелд, Андреа Бочели, како и членови на други кралски семејства.

Но, на оваа кралска венчавка нема да бидат присутни младиот брачен пар Кејт и Вилијам. Тие токму во тој период ќе бидат на службена должност во Канада.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort - Korsan taksi -

https://finandearth.com/