Кејт Мидлтон на свадбата ќе пристигне во кочијата на принцезата Дајана

22 март, 20110
article-0-0B459B5700000578-384_638x367

Кејт Мидлтон на својата свадба ќе пристигне во истата кочија со која принцезата Дајана пред 29 години се омажи за принцот Чарлс. Во Лондон се вршат последните подготовки за кралската венчавка која треба да се одржи на 29 април.
Покрај тоа што младенците ќе се возат во истата кочија како родителите на принцот Вилијам, од палатата Вестминистер кон Бакингамската палата ќе тргнат со истиот автомобил во кој принцот Чарлс одел на своето венчавање.
Иако за венчавката се познати многу детали, се уште не се открива модениот дизјанер кој ќе ја креира венчаницата на новата принцеза.

Извор: Нетпрес

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi