Кинез јавно искршил “ламборџини“ оти му се расипувал

17 март, 20110
article-1300283760069-0B32CFE400000578-352816_466x310
Кинез сопсвеник на луксузен “ламборџини“ организирал јавно уништување на неговиот автомобил, револтиран оти премногу често му се расипувал.
http://www.youtube.com/watch?v=ICXh-fOHmYg&feature=player_embedded
Тој на ваков чекор се одлучил за да му покаже на италијанскиот производител на спортски автомобили што навистина мисли за нивните возила. Изнервираниот кинески државјанин платил неколку работници, кои со чекани го демолирале неговото скапото “ламборџини“, а цело време медиумите го снимале уништувањето.
Револтираниот Кинез рекол дека овој модел многу го налутил бидејќи, иако го платил повеќе од 500.000 американски долари, тој постојано јавувал некакви дефекти. Инаку, истиот модел на ова возило на останатите пазари чини двојно помалку.
Извор: Нетпрес

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi