Kings of Leon со насловна песна за Џејмс Бонд

24 јуни, 20110
509854-kings-of-leon

Членовите на рок бендот Kings of Leon откриваат дека актерот Даниел Крег, кој го игра легендарниот филмски шпион, три пати барал да напишат насловна песна за наредниот филм за Џејмс Бонд.

Тапанарот од бендот Нејтан Фоливил објавил на Twitter дека тие го одбиле, но најавува дека ако повторно бидат прашани можеби одговорот ќе биде потврден.

Доколку дојде до соработка, овој американски рок бенд ќе се приклучи на претходните изведувачи кои направиле музички придонес за филмската музика, како Алиша Кис која ја изведува темата на филмот.

Kings of Leon премиерно ќе го прикажат својот документарен филм “Talihina Sky”, кој зборува за нивната турнеја во Велика Британија, на 25 јуни во Единбургскиот филмски фестивал.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma