Кира Најтли ќе и го позајми гласот на Sвончица

11 март, 20110
Keira-Knightley

Во новата верзија на “Петар Пан”, чија премиера се очекува да биде на лето, актерката Кира Најтли ќе и го позајми гласот на Sвончица.

Иако е познато дека Кира тешко ги прифаќа ваквите понуди, овој пат се нафатила на овој проект. Научени да ја гледаме секогаш во драми, улоги кои бараат многу, овој пат ќе ја видиме Кира во поинакво светло. Освен Кира Најтли, во новата верзија на “Петар Пан” ќе ги видиме и Ен Фриел, Боб Хоскинс и Чарлс Денс.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi