Ќелава Лејди Гага

19 јуни, 20110
Susan Boyle performs on the NBC "Today" television program in New York Tuesday, Nov. 23, 2010. (AP Photo/Richard Drew)

Лејди Гага настапила во емисијата на Пол О Грејди, каде на публиката и ја претставила новата песна “Hair” од нејзиниот најнов албум “Born this way”.

Пејачката е позната по тоа дека секој свој настап совршено го осмислува и интерпретира, таа во шоуто се појавила со ошишана глава и свирела на клавир кој цел бил покриен со перики.

Инспирацијата за овој перформанс го добила од самиот наслов на песната “Hair”.

httpv://www.youtube.com/watch?v=Z2AxFPN63Cs&feature=player_embedded

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma