Убавици на забавата во чест на Вимблдон

19 јуни, 20110
Maria Sharapova WTA Tour Pre-Wimbledon Party June 16, 2011 (7)

Во четвртокот навечер најдобрите тенисерки на светот ја соблекоа спортската опрема и облекоа вечерни тоалети по повод третиот грен слем турнир оваа сезона, Вимблдон.

Јелена Јанковиќ, Ана Ивановиќ, Марија Шарапова, Каролина Вознијацки, Серена Вилијамс и др. дојдоа облечени во креации на познати британски дизајнери.

Домаќин на забавата во чест на Вимблдон е познатиот милијардер Ричард Бренсон и WTA.

httpv://www.youtube.com/watch?v=cme6xLNuGF4&feature=player_embedded

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort - Korsan taksi -

https://finandearth.com/