Кога BMW лета према вас

24 август, 20110
14199999854e5165667b712196328382_640x23785

Сите се надеваме дека никогаш нема да бидеме во ситуација во која автомобил надвор од контрола ќе лета со полна брзина према нас.

Ако сте радознали погледнете како тоа би изгледало.

Имаме пример на возач на BMW серија 3 кој во кривината влегува побрзо одошто треба, губи контрола, влетува во канал покрај патот и се катапултира директно во камерата поставена на стативот.

Перспективата навистина е застрашувачка а целата случка се има десено во само неколку секунди.

Иако оваа несреќа е забележана во тек на трка, има вредност во секојдневниот живот.

Возењето со непримерна брзина не е опасна само за неодговорниот возач, тој ги загрозува и поминувачите и другите учесници во сообраќајот. Имајте го тоа на ум кога сте позади воланот, бидете внимателни, толерантни и разумни.

httpv://www.youtube.com/watch?v=SvnJqWD-66w

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit