Кој би се осмелил да даде вештачко дишење на орел?

23 јули, 20110
orel

САД,Орегон-Исплашени за здравјето на еден повреден орел, неколку совесни граѓани ја донеле птицата кај ветеринарот Jeff Cooney кој ја спасил со вештачко дишење, веднаш потоа и ја оперирал.
Орелот бил удрен од автомобил и во несвесна состојба бил доведен од неколку совесни граѓани во ординацијата на ветеринарот. Ветеринарот најпрво му дал вештачко дишење со помош на кое орелот почнал сам да дише после неколку минути. Потоа му била направена операција. Орелот сеуште се опоравува од скршеница на крилото и кога целосно ќе закрепне ќе биде ослободен.
Ветеринарот Jeff Cooney, после овој храбар чин е вистински херој во својот град, пренесува Daily Mail.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit