Кој се игра во новиот филм на Вуди Ален?

22 јуни, 20110
vudi alen

Вуди Ален соопшти дека снимањето на неговиот нов филм “ Bop Dekameron “ ќе започен на 11 јули во Рим, како и дека самиот тој ќе глуми во него.

Екипата за овој филм е меѓународна, а ја сочинуваат: Алек Болдвин, Роберто Бенињи, Пенелопе Круз, Џуди Дејвис, Џеси Ајзенберг, Грета Гервинг, Елен Пејџ, Орнела Мути и други.

“ Bop Dekameron “ ќе биде збирка од четири неповрзани приказни кои се одвиваат во Рим. Премиерата на филмот се очекува да биде следната година.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma