Колку “чини” исповед кај Опра?

24 јуни, 20110
oprah-winfrey

На Опра и се исполни сонот. После долги преговори таа доби дозвола за снимање на интервју во затворот со еден затвореник. Во нејзината емисија сега ќе се признаваат злоделата.

Првата нејзина емисија е снимена, и постигна енормно зголемена гледаност во однос на оние кои ги имаше таа претходно.

Станува збор за затвореникот О Џеј Симпсон, кој е во затвор за големи кражби, и оптужен за убиство на неговата сопруга. Но, неговиот адвокат направил се и оптужбата била повлечена. Прашање е зошто сега Симпсон се решил пред очите на целата јавност да признае дека ја убил жена му во самоодбрана. Дали станува збор за голема парична награда, со која безбедно ќе живее штом излезе од затвор или пак само сакал да му падне камен од срцето.

Инаку, познато е дека во САД постои закон со кој лицето кое го признава злочинот пред јавноста ќе биде ослободено од казна, доколку претходно било ослободено од оптужбата, бидејќи лицето не може два пати да биде судено за исто кривично дело.

Ова е видео од пресудата на Симпсон.

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=jED_PB5YQgk

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma