Концерт во чест на Мајкл Џексон во Лондон! Уште еден парадокс: Мора да умре за да биде ценет!

26 јули, 20110
michael_jackson

Семејството на Џексон, неговата мајка и тројцата браќа и сестра соопштија дека ќе организираат концерт во чест на починатиот Мајкл Џексон.

Концертот ќе се одржи на 8-ми октомври на стадионот Милениум. На концертот ќе настапат бројни музички имиња, и би требало да трае четири часа.

Организаторите на концертот изјавиле дека имињата на ѕвездите кои ќе настапат ќе ги соопштат на 3-ти август, а парите од концертот ќе бидат наменети за хуманитарни цели.

Картите за концерот ќе бидат во продажба од 4-ти август.

http://www.youtube.com/watch?v=u83Lpe847g0&feature=player_embedded

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit