Конечно е откриено како умрела младата глумица

13 јули, 20110
mia-amber-davis2

Светската јавност била шокирана кога младата глумица Миа Амбер Дејвис починала после рутинска операција на коленото. Деновиве после два месеца од нејзината смрт конечно се откриени последиците поради кои починала.

Амбер Дејвис глумицата која се појави во комедијата Пат до зрелоста, починала во Мај годинава поради тромб во белите дробови, добиен како последица од извршената операцијата која ја имала на коленото неколку дена пред да почине, јавува Е! online.
Обдукцијата покажала дека Амбер имала белодробна емболија.
TMZ известува дека нејзиниот сопруг Мајкл Јард верува дека операцијата е виновна за згрутчување на крвта, бидејќи пред хируршката интервенција Амбер била потполно здрава.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit