Корените на техно музиката

23 јуни, 20110
Корените на техно музиката

Очигледно e дека техно музиката не е родена во Детроид и Мичиген во ‘80тите, туку многу порано и на другата страна од планетата. Ова што ќе го чуете и видите е Абориџин кој свири на “Didgeridoo” – абориџински национален инструмент стар 1,500 години. Derrick May, Kraftwerk, а и DJ Tiesto би требало да симнат капа пред дечково.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort - Korsan taksi -

https://finandearth.com/