Куќна помошничка украла накит вреден 40 илјади евра

20 јуни, 20110
Maid making bed in hotel room
Куќна помошничка во Софија украла накит од својата газдарица вреден повеќе од 40 илјади евра.
Бугарските криминалисти во соработка со експерти од Психолошкиот институт во Софија за брзо време го откриле крадецот.
Во разговор со полицијата, 30- годишната куќна помошничка рекла дека била принудена да го украде накитот бидејќи нејзиното момче било нарко зависник на кој итно му биле потребни пари.
Украдениот накит успеала за брзо време да го продаде во неколку заложни куќи во Софија.
Помошничката добила притвор од 72 часа, а против нејзе софиската полиција ќе поднесе кривична пријава.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma