Милан потпиша со Ел Шарави

20 јуни, 20110
3255822473_bd2276cb37

Спред италијанските медиуми, 18-годишниот играч од средниот ред кој се смета за еден од најголемите таленти во Италија, ќе пристигне на “Сан Сиро” за сума од 7,5 милиони евра, плус половина од сопственоста на германецот Александер Меркел кој ќе се пресели во Џенова. Стефан Ел Шарави е продукт на младинската школа на Џенова, а минатата сезона ја помина како позајмен играч во Падова и беше еден од најзначаните играчи во составот кој стигна до плејофот за пласман во Серија А. Презадоволниот Ел Шарави изјави: “Го сакам Милан затоа што сум нивен навивач уште од кога бев дете. Мојот идол е Кака и тој од секогаш ме инспирираше. Ќе ми се оствари сонот кога ќе бидам дел од тим како Милан”.

Извор: Спортнет

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi