Kylie Minoque ќе снима мјузикл за својот живот

3 мај, 20110
Kylie Minogue

Поп ѕвездата Kylie Minoque го припрема мјузиклот кој ќе биде заснован на нејзината кариера, пренесуваат ирските медиуми.

За мјузиклот таа ќе соработува со стилистот William Baker.

Таа ја потврдила веста и изјавила дека веќе најмиле сценарист со кого работат на неколку идеи.

Мјузиклот би требало да е готов следната година.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma