‘Leatherface 3D’ хоророт кој ќе излезе во 2012 година

21 април, 20110
texas-chainsaw-1974-leatherface-sunset

Новиот пристап на класиката во хорор филмовите “Тексашкиот маскр со моторна пила“ во кино салите би требало да стигне наредната година. Иако на голем број филмомани им се крева косата со самото спомнување на овој проект, тој е речиси спремен, бидејќи на него се чекаше една година од првата најва па до деталите кои се појавија минатата недела. Филмот ќе го режира John Luessenhop. Многумина се зпрашуваа дали се работи за римејк на еден од најдобрите хорор филмови кој е стар околу 35 години. ‘Leatherface 3D’ е именуван според главниот негативец, а всушност ќе претставува рестартирање на франшизата на филмот кој беше оживеан во 2003 и 2006 година. Сценариото го пишува Stephen Susco (‘The Grudge’), а филмот че биде продуциран од Marc Burg и најверојатно премиерата се планира за денот на вештерките (Halloween)  во 2012 година

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi