Легендарниот фустан кој ги откри нозете на Мерлин Монро се продава за 2 милиони долари

2 јуни, 20110
Marilyn-Monroes-white-halter-dress

Фустанот кој Мерлин Монро го носеше во филмот “Седум години верност” за неколку недели ќе се најде на аукција. Сигурно се сеќавате на белиот фустан кој е креација на дизајнерот Вилиам Транвил. Легендарниот фустан кој Мерлин го носеше во една од незаборавните сцени сега ќе може да го купи некој.

Актерката Деби Рејнолдс реши да даде на продажба неколку филмски фустани, бидејќи ја притисна кризата. За овој фустан таа бара 2 милиони долари. До сега најскапо продаден фустан кој Мерлинка го носела, е оној во кој ја отпеала роденденската песна на Кенеди. Купувачот за тој фустан дал над милион долари.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi