Лејди Гага и помага на Јапонија по несреќата

14 март, 20110
Lady+Gaga

Лејди Гага е една од првите ѕвезди, која направи нешто повеќе за да се помогне на настраданите во Јапонија. Многу од нејзините колеги изјавија жалење преку своите профили на Твитер, но Гага реши да помогне и на друг начин. Таа дизајнираше нараквица на која пишува: “Ние се молиме за Јапонија”, и стои нејзиниот потпис. Текстот е напишан на англиски и јапонски. Оваа нараквица ќе се продава по цена од 5 долари, на онлајн интернет продавницата на Гага. Собраните средства ќе бидат наменети за потребите на жителите на Јапонија.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi