Мајка која се породила во такси морала да плати оштета

14 март, 20110
Mellisa

Мелиса Кросдел, 22, е жената која се породи сама во такси, на пат кон болницата. Таа била во осмиот месец од бременоста, кога се јавиле првите контракции. Се јавила во такси компанијата која ја користела вообичаено, и тргнала кон болницата. Но, не успеала да издржи до таму, па се породила во колата на задното седиште.

Потоа почекала малку, додека да дојде амбулантното возило за да ги однесе во болницата. Кога стигнало возилото, таксистот побарал од неа да плати 14 фунти за превозот, но и 40 фунти оштета, за нередот кој бил направен во неговиот автомобил. Таа изјавила дека била вџашена од таквото барање, но и од неговата нечовечност што во ниту еден момент не и понудил било каква помош.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi