Лејкерси пред елиминација

7 мај, 20110
dirk-nowitzki-kobe-bryant-2010-1-3-23-10-11

Далас поведе со 3:0 во победи против Лејкерс во полуфиналето во Зпадната конференција. Најефикасен по обичај беше Новицки со 32 поени. Во поразениот тим Брајант постигна 21 поен, а Одом 18 поени.

Чикаго поведе со 2:1 против Атланта во полуфиналето на Источната конференција. Дерек Роуз ги предводеше Булси до победа постигнувајќи 44 поени, додека кај Атланта подобар од останатите беше Тиг со 21.

Резултати:
Атланта – Чикаго 82:99 (1-2)
Далас – Лос Анџелес Лејкерс 98:92 (3-0).

Извор: Спортнет

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma