Leonardo DiCaprio ќе глуми шеф на српска мафија

23 мај, 20110
leonardo-dicaprio-greensburg

Блиц пренесува дека ќе се снима филм за српската банда која краде драгоцени камења, наречена Pink Panter. Сценаристот на филмот веќе бил во Белград со цел да преговара околу снимањето и подеталните информации за оваа банда. Тој се сретнал и со еден српски водител кој ја потврдил информацијата. Тој изјавил и дека доколку се договори овој филмски проект, главната улога ќе ја има Leonardo DiCaprio.

Сценаристот се сретнал и со членови на бандата, за која е познато дека ја сочинуваат само професионалци, поранешни војници и специјалци.

Оваа банда е познатаво светот по големи кражби, на драгоцени камења, и токму поради тоа британците ги нарекле Pink Panter.

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma