Леопард нападна 6 луѓе во Индија! Подоцна убиен!

21 јули, 20110
1

Службеници го застрелале и убиле леопардот, откако тој заскитал и влегол во селото во Западен Бенгал, Индија и напданал шест лица, објавија медиумите.

Леопардот нападнал жена и двајца мажи, објавија австралиските медиуми.

Луѓето во густо населеното сиромашно село Пракаш Нагар се искачувале на покривите, додека шумската полиција се обидувала да ја фати големата мачка. Неколкуте обиди да ја смират и фатат не успеале.

Нештата изгледале како да се смируваат откако леопардот побарал засолниште во грмушките, но од таму тој нападнал тројца офицери. Еден од офицерите го погодил и повредил животното, кое подоцна починало во ветеринарната клиника.

Еден пумски полицаец бил сериозно повреден, јавија мдеиумите.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit