LG го претстави првиот “паметен телефон” со dual-core процесор

12 јануари, 20110
lg_optimus_2x_android_1

“LG ilektroniks” го претстави првиот “паметен” телефон (smartphone) во светот со dual-core – “Optimus 2X. Тоа е најбрз “паметен телефон” во светот со dual-core “Tegra 2”, кој нуди светска класа на мултимедија и корисничко искуство. А моќениот процесор “Tegra 2” во друштво на “Nvidia” ни овозможува побрзо прелистување на веб апликацијата и користење, како и вршење на повеќе задачи истовремено, без забавување на пријавата.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi -

https://finandearth.com/