Лондон цел на Ал Каеда

22 мај, 20110
london_demolition

Новиот лидер на Ал Каеда, Саиф ал-Адел, изјавил дека ќе се одмазди за смртта на неговиот претходник, Осама бин Ладен. Како што е соопштено од страна на меѓународните медиуми, тој им наредил на своите следбеници да го уништат Лондон.
Нашиот нов лидер побара развој на голем план за напад на Лондон. Тој верува дека Велика Британија е главниот двигател на Европа, и затоа Лондон ќе биде уништен, изјавил Ехсунулах Ехсан, портпарол на Талибанците.
Лидерите на терористичките групи неодамна се состанале со Саиф ал Адел, кој потврди дека е нов шеф на Ал Каеда. Саиф предходно бил шеф на обезбедувањето на Осама бин Ладен.
Поради заканата дека ќе биде нападнат Лондон, британската полиција ги засили безбедносните мерки, и за прв пат на полицијата им е дозволено да носат огнено оружје, јавува “Дејли мејл”

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort - Korsan taksi -

https://finandearth.com/