Пронајди се себеси…време е

21 мај, 20110
2171723239_42da7a2468

Дали после 20 години лажни ветувања …од кокошки, јагниња до прасиња, па шеќер, брашно, партиски вработувања, транзиции до приватизации…па кафиња со локум, разни сладоледи, ручеци до ваучери за одмори, брзански акции и уште милион други врсти на ментални мастурбации, ќе доживееме ли да видиме и некоја наградна игра во корист на некоја од политичките партии во Македонија…би биле единствени во светот гарант.

Замислете кампања: Гласајте за нас и ќе бидете потенцијален патник летово на Карибските острови, или ќе добиете некој бесен кабриолет можеби.

Што се нема да се изнагледаме или изнаслушаме од сите во Македонија. “Срамота”.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma