Луѓе или мајмуни? :) Не знам обаче! :)

15 август, 20110
akrobacii

Човечката природа е навистина непредвидлива и чудна. Понекогаш не растажува или лути, а во други моменти не исполнува со гордост и не трогнува до солзи.

Без оглед дали се заниамваме со уметност, спорт, наука, повеќе пати е докажано дека границите на човековите можности се оние кои ние самите ќе ги поставиме.

Доказ за тоа е и видеото кое ви го прикажуваме, каде луѓето со својата упорност, храброст,  креативност им пркосат на законитостите. Погледнете ги  импресивни акробации и подвизи кои ги имаат направено луѓето.

httpv://www.youtube.com/watch?v=pMB_VpvhBKw

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit