Морничаво скроз! Мртви тела пронајдени на Монт Еверест! Не е за сечиј стомак!

15 август, 20110
0

Пронаоѓање на мртви тела на Монт Еверест е речиси ретко но сепак не е исклучено. Смртните случаи често се случуваат како резултат на мала дремка која на крајот во многу случаи завршува со смрт, бидејќи никогаш повторно нема да се разбудат. Многу алпинисти велат дека најтешкиот дел од качувањето на Монт Еверест е поминувањето покрај мртвите тела на алпинисти кои на некој начин го изгубиле животот на планината.
Поради екстремните временски услови, некои тела и по 50 години од смртта се уште изгледаат целосно или се во мало распаѓање.
Понекогаш алпинистите се сопнуваат врз телата на мажите и жените кои се уште се на умирање, но немаат начин како да им помогнат, па ги оставаат да умрат.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit