Лут поради “Два и пол мажи“ јавил дека подметнал бомба

30 мај, 20110
041411_charlie_sheen_two_half_men_544110414211046

Еден Њујорчанец бил уапсен поради закана дека ќе ја “крене“ во воздух телевизијата која неодамна продолжи да ја емитува светски популарната серија “Два и пол мажи“, откако Чарли Шин ја напушти истата.
Фреди Калдвел наводно бил толку лут што телевизијата WPIX – 11продолжила да ја емитува серијата, што јавил дека поставил бомба во ТВ станицата.
Полицајците успеале да го лоцираат Калдвел и го уапсиле во неговиот стан во Бронкс. Против него било покренато обвинение поради лажна закана за бомба.
Се уште не е разјаснето зошто на Калдвел толку му сметало новото продолжение на серијата, но се претпоставува дека станува збор за тоа дека главниот херој Чарли Шин од неодамна беше заменет со актерот Ештон Качер.

Извор: Нетпрес

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma