Лутите птици имаат милион симнувања дневно

17 јуни, 20110
0345007.42

Angry Birds која е најпопуларната апликација за мобилни телефони, забележила милионски download на ден. Имено Питер Вестербек. Извршниот директор на компанијата која ја разви оваа игра, објави дека играта наменета за мобилни телефони го полудела светот и дека сега симнувањата се бележат во милионски цифри во текот на еден ден. Извршниот директор ова го изјавил на конфенренцијата Mobile 2.0 Europe openIDEAS.

Царството на “лутите птици“ неверојатно брзо се шири и надвор од платформите на мобилните телефони, па сега можете да ја играте оваа игра и на компјутерите, на конзолите и други уреди.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma