Мадона снима нов албум

16 јуни, 20110
MADONNA_B

Кралицата на поп музиката, започнува со подготовките за нов албум. Нејзиниот менаџер соопштил дека во јули таа ќе влезе во студио и ќе започне снимањето на новиот материјал.

Тој ја објавил веста на Twitter, а освен ова кажал и дека песните се готови, само треба да се снимаат. За овој албум Мадона ќе има соработка со неколку продуценти.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma