Мајами повторно во водство

6 јуни, 20110
Dallas-Mavericks-vs-Miami-Heat-The-Finals

Кошаркарите на Мајами како гости го совладаа Далас со 88:86 во третиот дуел од финалето во НБА лигата и така поведоа со 2:1 во серијата. Тимот од Флорида до победа ги предводеше Двејн Вејд со 29 поена и 11 скока, Бош додаде 18, а Џејмс 17 поени. Во редовите на Далас, Новицки постигна 34 поени, Тери 15, а Мерион 10. Четвртиот натпревар од серијата на програмата е во вторник исто така во Далас.

Извор: Спортнет

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort - Korsan taksi -

https://finandearth.com/