Мали виртуози

31 март, 20110
acoustic_guitar

Викаат дека доколку сакате да научите да свирите некој инструмент тоа треба да го направите многу рано, а тоа го сватиле и родителите на овие дечиња од Кореа. Иако се мали деца тие инзворедно ги владеат гитарите.

http://www.youtube.com/watch?v=gsiYtsSQYfA&feature=player_embedded

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi