Mariah Carey и Nick Cannon официјално станаа родители

2 мај, 20110
mariah and nick2

Во саботата попладне пејачката Mariah Carey се породила, при што на свет ги донела близнаците кои оддамна го најавуваа своето излегување.

Според претставникот на Mariah двете бебиња и мајката се во одлична состојба. Нејзиниот сопруг Nick со Ролс-Ројс го земал семејството од болница, смирен без некоја возбуда, бидејќи тој веќе имаше “генерална проба”, кога Mariah имаше лажна тревога, пред речиси еден месец.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi