Мател ќе ја оживее Грејс Кели :) ќе прават барбика по нејзин терк! Супер нели? :)

19 август, 20110
naslovna-grejskeli

Мател ќе создаде три колекционерски Грејс Кели кукли, секоја ќе носи по еден од иконските аутфити.

Грејс Кели невестата кукла, веќе е достапна за 175 долари, карактеристиќи се познатите долги ракави на Кели, бела наметка од нејзината свадба со принцот Раинер од Монако, се комплетира со превез од чипка, бисерни обетки и мала книга молитва во раката.

За посекојдневна Грејс, Грејс Кели романса кукла ( достапна во Октомври ), принцезата носи црн цветен печатен фустан , многу тенок. Тоа е фустан, има историја, кога Кели го носеше во 1955 година на Канскиот филмски фестивал, кога таа се сретна со принцот Раинер па оттука и се вика “Романса” облека.

И за оние фанови на филмот, WWD  пишува, таму е “Да се фати крадец” Барби е сега на продажба за 34.95 долари, со светло сината наметка и шифон ја украл, така што карактерот на Кели го носеше во Алфред Хичок филм за да ја возљуби Кери Грант.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit